יום שלישי, 11 באפריל 2017

פסח במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים משחקי האביב חגיגה של צבעים, ריחות וחושים

סדנאות בנייה והתנסות לכל המשפחה * מיצג אמנות ייחודי * סיורים במוזיאון * מופע מחול של תיאטרון קליפה * מפגשים עם חוקרי דבורים * הדגמה מדעית ועוד.
בין התאריכים 3.4.2017-29.6.2017


לקראת חופשת הפסח ולרגל האביב מוזמנים הילדים וההורים ליהנות משלל סדנאות וסיורים בנושא פרחים, חרקים ומה שביניהם במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים.
את באי המוזיאון יקבל מרבד תלוי במהופך של אלפי פרחי נייר ענקיים - מיצג אמנותי של האמנית נורית גרינברג בוגרת בצלאל.

סדנאות בנייה:  'פרח פנוי להובלה' הילדים וההורים יכינו 'פרח' ויבדקו כיצד מוביל הצמח את המים מהשורשים עד לקצוות העלים כנגד כוח המשיכה. את מודל הפרח יקחו הילדים הביתה (מגיל 4+).

'מעוף הדבורה' – סדנת בנייה בשיתוף פעולה עם 'הסדנה לצעצועים זזים', בה יוזמנו ילדים לבנות  מנגנונים זזים של חרקים דימיוניים ולבחון אותם על פרחי ענק. מתנה לכל משתתף! (מגיל 8+)      

סיור בחממה: 'כי מן הפרח בא הפרי' ילמדו הילדים וההורים שהצמחים נעדרי יכולת תנועה עצמית ועל מנת להתרבות הם נדרשים לנשאים שהם בד"כ בעלי החיים המאביקים ולעיתים רחוקות יותר רוח ומים.  עוד יגלו המשתתפים אילו צמחים אינם מצריכים האבקה ואילו כן על מנת לייצר פרי או זרעים.

סדנת התנסות חווייתית למשפחה: 'תראו אותי! הפרח כפרסומת' ילדים  מוזמנים להתחפש לחרקים שונים, "לצלול" למעמקי פרחי ענק, "לטפס" על עלי כותרת "ולאסוף" אבקנים ולהעבירם  הלאה..

עמדת התנסות: 'מרוץ שליחים – על מלכודות ו"פצצות" בפרחים. איפה יש בפרחים סירה ומשוטים? מהו מנגנון פצצה בפרחים? בואו להתנסות במנגנוני האבקה שונים ומפתיעים במיוחד!

'פגוש את המומחה!' – מפגשים בלתי אמצעיים עם חוקרים לגילוי עולמם המופלא של הדבורים וחשיבותם הרבה בעולמנו ולמזוננו. (יפעל בין התאריכים 12-18.4 בלבד).

הדגמה מדעית: 'רעיונות מהטבע' הדגמה פעילה, מסקרנת ומשעשעת העונה על השאלות:  מה בין אצטרובל לבגדי ספורט? איך עטלפים עוזרים לעיוורים?  מה בין קוץ של דורבן לתפירת חתכים  או בין צפרדעים לסכיני גילוח.
בנוסף יוצגו בהדגמה פיתוחים טכנולוגיים המבוססים  על התבוננות בעולמם המדהים של היצורים החיים.

הופעת בכורה עולמית! מופע מחול מהפנט במיוחד של תיאטרון 'קליפה' עטור הפרסים  – יצירת מחול שנוצרה באופן בלעדי ובמיוחד לאירוע 'משחקי האביב' במוזיאון. יצירה המשלבת בין אמנויות התאטרון, המחול והעיצוב וזאת בליווי קטעי מוזיקה מפורסמים לצד מגוון תלבושות מרשימות ומקוריות במיוחד.  ארבעה רקדנים המפגינים יכולת וירטואוזית על גלגיליות,  קטעי אקרובטיקה, גמישות ותנועתיות בסצנות תאטרליות מפתיעות הלקוחות מעולם הטבע והצומח.  (המופע יועלה בין התאריכים 3.4 ועד 18.4 מספר פעמים ביום).
סרט טבע בתלת ממד 'מעוף החיים' מבית היוצר של דיסני NATURE.חגיגה צבעונית המזמינה  את הצופים לעוף עם פרפרים, דבורים, עטלפים וציפורים מפרח לפרח, במטרה להאביק ביחד איתם פרחים מרהיבים שצומחים באזורים שונים ובתנאים מגוונים ברחבי העולם.                                                                                      מלווה בקריינות בעברית. הסרט מוקרן מספר פעמים ביום בחופשות, סופי שבוע ואירועים מיוחדים (בתוספת 10 ₪.
הידעת? פרחים על קצה המזלג:
מי הם המאביקים?
זבובים, פרפרים, צרעות, עשים, נמלים וחיפושיות אחראים לכ-40% מההאבקה החקלאית בעולם. אמנם חרקים אלה אינם יעילים בהאבקה כמו דבורת הדבש או כמו דבורי בר, אבל הם מפצים על כך בביקורים רבים יותר בכל פרח.

יחסי פרח-מאביק
קבוצת הצמחים בעלי הפרחים ובעלי החיים המאביקים אותם עברו תהליך אבולוציוני באותו הזמן בעקבות יחסי גומלין אקולוגיים המתקיימים ביניהם. צמחי הפרחים והמאביקים שלהם הפעילו לחצים הדדיים של ברירה טבעית. ההתפתחות של שתי הקבוצות האלה באותו הזמן הובילה במקרים רבים להתאמות ייחודיות ביותר בין כל צמח למאביק שלו ולהיפך.


מחירון:
ילדים עד גיל 5 – חינם, ילד/מבוגר 45 ₪, כרטיס משפחתי 

הורים/סבים וכל ילדיהם/נכדיהם) 160 ₪
מחירים במהלך חופשת פסח 11.4-18.4:  ילד/מבוגר 60 ₪, כרטיס משפחתי 220 ₪
הנחות למחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות.שעות פתיחה:
יום ראשון סגור
ב'-ה':      10:00-18:00
יום ו':      10:00-14:00
שבת:      10:00-16:00

שימו לב! שעות פתיחה מיוחדות בימי חופשת חג הפסח www.mada.org.il .


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

פיצריה אותנטיקה - הפתעה קולינרית בשכונה בנס ציונה.

והפעם יצאנו לבדוק מקום קטן ונחמד במרכז מסחרי האירוס שברחוב היקינטון 6 בנס ציונה,  פיצריה אותנטיקה - מפתיעה בטעמים, במנות , בקינוחים  ובמק...