יום שבת, 15 באפריל 2017

HLחברת הקוסמטיקה המקצועית משיקה את סדרת PERFECT TIME לעור בוגר.


חברת HL  היא חברה שנוסדה לפני 30 שנה ומאז מייצרת  ומפתחת מוצרים מקצועיים חדשניים ויעילים שנבדקו ונחקרו קלינית, מתבססים על מחקר מדעי ובטיחות לאורך כל הדרך,
מוצרי החברה מיוצרים בייצור קפדני במפעל חדשני טכנולוגית, לחברה אחריות סביבתית והיא משתמשת בחומרי גלם איכותיים ביותר לייצור מוצריה.
ידע וניסיון עשיר ומעשי , הכשרות מקצועיות ותכשירים שעובדים.
ועכשיו סדרה חדשה לעור בוגר בשם PERFECT TIME המורכבת מ-7 מוצרי טיפוח שמותחים ממצקים ממלאים קמטים ומעלים את רמת הלחות בעור.
הסדרה פותחה בעיקר עבור עור בוגר בעל קמטים ,חסר נפח ומוצקות.
מדובר בסדרת פרימיום שחברת HL גאה להשיק.
סדרת פרפקט טיים מעניקה פתרון לטווח הקצר והארוך, בטווח הקצר מתקבלת תוצאת מתיחה מיידית שניתן לראותה בעין.
בטווח הארוך לאחר שימוש קבוע במוצרי הסדרה מתקבל אפקט מצטבר אף הוא נראה לעין.
הסדרה ממצקת מחזקת קווי מתאר בפנים בצוואר ובמחשוף - הנה כאן למטה קרם שמטפל בדיוק באזורים בעייתיים אלו.
אפקט כללי המתקבל משימוש בסדרת פרפקט טיים- הידוק, עור קורן ובריא, צעיר יותר, מוחלק וקמטים שמולאו.

קבלו את PERFECT TIME


רכיבים מרכזיים בסדרת PERFECT TIME:

סדרת התכשירים החדשה פרפקט טיים  Perfect Time היא סדרת איכותית ואפקטיבית ביותר. הנותנת מענה מדויק לצורכי הקהל הבוגר המאופיין בעור פנים פחות מוצק, בעל קמטים וקווי מתאר פחות ברורים.
תכשירי הסדרה נשענים על ליפו- פפטידים חדשניים המפחיתים את עומק הקמט באופן ניכר ומסייעים בהפחתת היווצרות קמטים חדשים, חומצות אמינו חיונית החודרות לעור ומסייעת במילוי קמטים עמוקים והידוק קווי מתאר בוסטר של חומצה היאלורונית השומר על מאגר המים בעור ומשפר משמעותית את הלחות בעור, פיטו- אסטרוגנים צמחיים הפועלים להעלאת רמת הלחות, להאצת ייצור הקולגן, לשיפור הגמישות ומיצוק העור.

ליפו -פפטידים חדשניים 
פפטידים המורכבים מארבעה עד שבעה חומצות אמינו בעלי משקל מולקולארי נמוך הקשורים לקצה ליפופילי, היוצרים ליפו-פפטיד המתפרק בעור לחלק ליפדי וחלק פפטידי ע"י אנזימי פירוק. קומפלקס הפפטידים הייחודי ממריץ את ייצור הקולגן והאלסטין בתאי העור ומשפר את גמישות העור ומוצקותו. חלק מהפפטידים אף מדכאים את פעולת שרירי ההבעה (בדומה לפעולת הבוטוקס), ועל ידי כך תורמים לצמצום קמטים קיימים ולעיכוב היווצרותם של קמטים חדשים.

חומצות אמינו חיוניות

חומצות אמינו החודרות לעור באמצעות חיבור למולקולה ליפופילית המשמשת כנשא. חומצות אמינו ידועות ביכולתן לתמוך בתיקון רקמות ולהעלות את סינטזת החלבונים חיוניים בעור (קולגן ואלסטין) המוכרים כאלטרנטיבה למילוי ומיצוק עור הפנים. הפעילות מעודדת תהליכים ביו כימיים המתבצעים בשכבות העור העמוקות ומסייעת במילוי קמטים עמוקים, מראה לחיים שקועות והידוק קווי המתאר של עור הפנים.

בוסטר של חומצה היאלורונית  
החומצה היאלורונית הינה מרכיב טבעי המיוצר ברקמת החיבור בדרמיס, מבוסס על חלבונים סוכרים, סופח נוזלים ובכך מספק לחות ומעניק נפח, רכות וגמישות, ממצק ומצמצם את מראה הקמטים באופן משמעותי. החומצה ההיאלורונית ממלאת תפקיד מרכזי במערכת ההידרו-ליפידית בעור. כמו כן, היא ממלאת תפקיד מפתח בתקשורת בין התאים.

פיטו- אסטרוגנים צמחיים
רכיבים צמחיים בעלי מבנה הדומה להורמון האסטרוגן. הם מחקים את פעילות האסטרוגנים בגופנו, שתפקידם בין היתר לזרז את יצירת הקולגן והאלסטין, ובדרך זו להחזיר לעור את האיזון ההורמונלי ואת התפקוד התקין, לעכב הופעת קמטים ולטפל בקמטים קיימים. הקופלקס של פיטו אסטרוגנים מעלה את רמת הלחות, משפר משמעותית את גמישות ומרקם העור, ממצק ומפחית קמטים.  

כאמור 7 מוצרים בסדרה, אני התחלתי עם הקרם הזה
קרם צוואר והמחשוף - Neck & Decollete Cream  
קרם ייעודי לאזור הצוואר והמחשוף המעניק מיצוק ואפקט מתיחה, עשיר בליפו-פפטידים חדשניים וחומצות אמינו הפועלים למיצוק ושיקום מבנה העור, מניעת היווצרות קמטים חדשים, עיצוב והידוק קו הלסת, הצוואר והמחשוף.
תועלת מרכזית-

 •      חיזוק והידוק קווי מתאר הפנים הצוואר והמחשוף כמו גם הגברת רמת הלחות בעור.
 • אופן השימוש- למריחה פעם עד פעמיים ביום על הצוואר והמחשוף

  מחיר- 293 ₪ ל- 50 מ"ל
עוד בסדרת פרפקט טיים
סבון ג'ל עדין - Gentle Gel Soap  
סבון ג'ל עדין, לניקוי יסודי ואופטימלי של העור תוך שמירה על רמת הלחות  והאטת תהליך הזדקנות העור.
תועלת מרכזיות-
·         שיפור טקסטורת העור.
·         העלאת רמת הלחות וסיוע בהפחתת איבוד הנוזלים.
·         שיפור מרקם העור ועידוד התחדשותו.

אופן השימוש- למרוח את הסבון על העור, לעסות בתנועות סיבוביות ולשטוף היטב במים פושרים. מומלץ לשימוש יומיומי בוקר וערב.

מחיר- 152 ₪ ל- 250  מ"ל.
   
קרם יום פעיל למיצוק ועידון קמטים - Daily Firming Cream  
קרם יום פעיל במיוחד לחידוש ומיצוק העור. מועשר בקומפלקס ליפו-פפטידים ייחודי הפועל לטשטוש קמטים, תמציות סויה ובטטת בר הפועלות לחיזוק מרקם העור וחומצות אמינו חיוניות הפועלות למילוי קמטים, שיפור הגמישות ולהענקת אפקט מתיחה.
תועלות מרכזיות -
 • פועל למילוי קמטים ומיצוק העור באופן ניכר.
 • העלאת הנפח והפחתת עומק הקמט.
 • מקנה לחות ומשפר את האלסטיות של העור.

אופן השימוש- למרוח בבוקר על עור הפנים, לעסות בעדינות ולהמתין לספיגה.

מחיר- 293 ₪ ל- 50 מ"ל.

קרם לילה ייחודי לטיפול בעומק הקמט -Deep Acting Night Cream  
קרם לילה עשיר למיצוק, מילוי ואפקט מתיחה. מועשר בליפו-פפטידים חדשניים, חומצות אמינו חיוניות, תמציות צמחים ובוסטר של חומצה היאלורונית. הקרם משפר את גמישות ומיצוק העור, תורם לזירוז ייצור הקולגן ולהפחתה ניכרת בעומק הקמט ומחייה את העור.
תועלות מרכזיות-
·         פועל להפחתת עומק הקמט ע"י מתיחה ומילוי קמטים.
·         הגברת מוצקות וגמישות העור באופן ניכר.
·         העלאת הנפח והפחתת עומק הקמט.
·         מקנה לחות וגמישות.
·         שיקום העור והגנה על מערכת החיסון.

אופן השימוש- למרוח בערב על עור הפנים, לעסות בעדינות ולהמתין לספיגה.

מחיר- 304 ₪ ל- 50 מ"ל.
   
סרום ממצק לצמצום קמטים וקמטוטים- Advanced firm & Lift Serum
סרום אינטנסיבי הפועל למיצוק, טשטוש קמטים ולאפקט מתיחה. מועשר בקומפלקס ליפו-פפטידים הפועל לשיפור ניכר במראה הקמטים, נוגדי חימצון המנטרלים רדיקלים חופשיים ומאטים את תהליך ההזדקנות, תמצית ג'ינקו בילובה  המחייה וממריצה את העור וחומצה היאלורונית המעלה משמעותית את רמת הלחות, לאפקט מתיחה והידוק קווי מתאר.
תועלת מרכזית-
 •   מתיחה והחלקת הקמטים לאפקט מידי וממושך
 •   הגברת מוצקות וגמישות העור
 •   חיזוק והידוק קווי מתאר הפנים ועיצוב קו הלסת

אופן השימוש- למרוח פעם עד פעמיים ביום על עור פנים נקי, לעסות בעדינות ולהמתין לספיגה. בנוסף מומלץ למרוח פרפקט טיים קרם יום או פרפקט טיים קרם לילה.

מחיר- 316 ₪ ל- 30 מ"ל.

קרם עיניים לטשטוש קמטים - Anti Wrinkle Eye Cream  
קרם עיניים מועשר בקפאין וליפו-פפטידים הפועל לצמצום קמטים, טשטוש נפיחויות באזור מתאר העין והענקת מראה קורן וצעיר.
תועלת מרכזית-
 •    פירוק שומנים.
 •    ניקוז הפחתת נפיחויות ושקיות מתחת לעיניים.
 •    הפחתת קמטים עמוקים וטשטוש קמטי הבעה.
 •   שיפור במיצוק העור במיוחד באזור העיניים.

אופן השימוש- למרוח בטפיחות קלות סביב אזור מתאר העין ולהמתין לספיגה.
  

מחיר- 246 ₪ ל- 15 מ"ל.

מסכת פנינה למיצוק ומתיחה -   Firming Mask  
מסכת פנינה זוהרת הפועלת למיצוק ומתיחה, מועשרת בתמציות צמחים ומינרלים. המסכה ממצקת, משפרת את מרקם העור, מעלה את רמת הלחות ומעניקה גוון אחיד וזוהר.
תועלת מרכזית-
 •    חיזוק והידוק קווי מתאר הפנים והצוואר.
 •    הגברה וויסות רמת הלחות וסיוע בהפחתת איבוד הנוזלים.
 •    פועל למילוי קמטים ומיצוק העור באופן ניכר.
 •    מתיחה והחלקת הקמטים.

אופן השימוש- פעם עד פעמיים בשבוע, למרוח שכבה אחידה על עור נקי, להמתין 15-20 דקות, לשטוף היטב במים פושרים ולמרוח קרם לילה מסדרת פרפקט טיים.

מחיר- 257 ₪ ל- 50 מ"לאת מוצרי HL ואת סדרת פרפקט טיים משיגים אצל קוסמטיקאיות מורשות של חברת HL.


תרצו לאתר נקודת מכירה קרובה לביתכם? לחצו כאן


ועכשיו כמה עצות טובות על טיפוח  העור בגיל 50 , 
10 טיפים לנשים בנות 50 ,ואחרון חביב טיפוח אזור ה- Y השארו איתי..


באדיבות מירב בן יקר, מנהלת מחלקת הדרכה חברת HL
  

בעשור החמישי לחיים חלים בגוף האישה שינויים הורמונליים משמעותיים, הגורמים למגוון תסמינים שונים, בהם גלי חום, כאבי ראש, נדודי שינה, עלייה במשקל ותנודות במצב הרוח. במקביל, חלים גם שינויים משמעותיים בעור, המתבטאים במראה עייף, חסר חיות, מקומט ומבוגר. מה מאפיין את העור בגיל המעבר? אילו שינויים מתרחשים בו, מהן התופעות והבעיות הנפוצות, ומהן דרכי הטיפול המומלצות שיעזרו להתמודד עם בעיות אלו?
מירב בן יקר, מנהלת מחלקת הדרכה חברת HL מסבירה:

"כמעט כל אישה בוגרת שעברה את גיל ה-45-50 מכירה את התופעות הללו: גלי חום, כאבי ראש, נדודי שינה, עלייה במשקל ותנודות במצב הרוח.  תופעות אלה, שהופכות את היום-יום לסיוט מתמשך, הן חלק מתהליך המכונה מנופאוזה – ובעברית, גיל המעבר.
מנופאוזה הוא המונח הרפואי המסמן את סופו של המחזור החודשי של האישה. זהו חלק טבעי בתהליך ההתבגרות – תקופת מעבר בחיי האישה, שבה השחלות מפסיקות בהדרגה לייצר את הורמוני המין הנשיים – האסטרוגן והפרוגסטרון. לירידה ברמות ההורמונים הנשיים, ובעיקר ברמות האסטרוגן, יש השפעה משמעותית על העור, והיא מובילה לשינויים רבים, שהבולטים שבהם הינם הופעת קמטים וקמטוטים ומראה עור דק ורפוי יותר ויותר.

התמעטות סיבי הקולגן והאלסטין ואובדן לחות

אחד השינויים המרכזיים בעור, שנובע ישירות מהירידה ברמות ההורמונים הנשיים, הוא ירידה הדרגתית בייצור חלבוני העור והתמעטות סיבי הקולגן והאלסטין, שמהווים את תשתית העור ומקנים לו את הגמישות, החוזק והאלסטיות שלו. מחקרים אף הראו, כי הירידה ברמות הקולגן והאלסטין הייתה קשורה ישירות למספר השנים שחלפו מאז תחילת גיל המעבר. יתירה מכך, אנזימים המיוצרים בעור עם ההזדקנות, פועלים כנגד הקולגן והאלסטין ופוגעים בהם.
במקביל, גם קצב תחלופת התאים הולך ויורד, וכתוצאה מכך מתדלדלת שכבת האפידרמיס והעור הופך דק, רפוי, חסר גמישות ומקומט.
בעיה נוספת שמאפיינת את עורן של נשים בגיל המעבר הוא אובדן לחות. אחד מתפקידיו החשובים של העור הוא היותו מחסום, המונע חדירת חומרים מזיקים אל הגוף דרכו ובמקביל, מונע אובדן מים מתוך הגוף. מחסום זה, הנקרא מערכת הידרו-ליפידית, מורכב מחומרים המיוצרים על ידי העור, בהם סבום, שומנים אחרים וגורמי לחות טבעיים (Natural Moisturizing Factors - NMFs). עם הגיל, הולכת ומתמעטת כמות החומרים המרכיבים את המחסום ההידרו-ליפידי. כתוצאה מכך, תפקודו משתבש, רמת הלחות בו יורדת והוא הופך חסר ברק ובעל גוון אטום. תהליך זה מואץ על ידי תנאים סביבתיים, כמו חשיפה לשמש, זיהום אוויר ושימוש במזגנים, ואורח חיים לקוי, כגון חוסר שתייה מספקת של מים, צריכה מוגזמת של קפה ואלכוהול וצריכת סיגריות ותרופות.

שינויים ברמת השרירים ורקמות השומן
שינויים נוספים מתרחשים בשרירים וברקמות השומן. לצד צניחה של רקמות השומן, מתחילות כריות השומן המצויות מתחת לשרירים באזור עצם הלחי להתרוקן. כתוצאה מכך, הרקמות הרכות המחוברות אליהן מתחילות לצנוח כלפי מטה ויוצרות מראה נפול ועייף, אשר מתבטא בנפילה בצדי הפה, איבוד של קו הלסת, נפילה של עור הצוואר ואיבוד הזווית שבין הסנטר לצוואר. לצד כל אלה, הפעילות המצטברת והיומיומית של שרירי ההבעה, ההתכווצויות החוזרות ונשנות שלהם והלחץ המתמיד שיוצר כיווץ השרירים גורמים לשבר בסיבים ובמבנה העור. 

נטייה לפיגמטנציה

המנופאוזה משפיעה גם על רמת הפעילות של תאי המלנין – אותו פיגמנט האחראי על צבע העור. הסיבה לכך היא שלתאים אלה יש קולטנים לאסטרוגן, וכשכמות ההורמון מתמעטת, גם רמת הפעילות שלהם יורדת. כתוצאה מכך, עלולים להופיע בעור כתמים וצבעו הופך לא אחיד.

להשיב לעור את יכולת השיקום העצמית
בעוד שבעבר, התשובות הקוסמטיות לשינויים אלו היו מבוססות בעיקר על תכשירי לחות והזנה, הרי שבשנים האחרונות, עם הבנת פעילותם של המנגנונים ההורמונליים והשפעתם על העור, פותחו מספר פתרונות המסייעים להשיב לעור את יכולת השיקום העצמית שלו. המרכזיים שבהם הם פיטו-אסטרוגנים, פפטידים וליפו-פפטידים, חומצות אמינו, חומצה היאלורונית,
ויטמינים נוגדי חמצון, כגון ויטמיני
C ו-E.

פפטידים – אלו הם שרשראות קצרות של חומצות אמינו – אבני הבניין של החלבונים בגופנו. הפפטידים הביומימטיים המשמשים בתעשיית הקוסמטיקה הינם פפטידים קצרים, המכילים 3-6 חומצות אמינו, אשר מחקים למעשה, את הפעילות הביולוגית הטבעית שממלאים הפפטידים הארוכים יותר, המיוצרים בעור. בשנים האחרונות פותחו ליפו-פפטידים חדשניים – פפטידים שאליהם קשור "זנב" שומני, ואשר יעילותם גבוהה יותר מזו של הפפטידים הטבעיים. הם מסוגלים למשל, לשפר את גמישות העור ואת מיצוקו, לעכב מתווכים עצביים היוצרים את התכווצות שרירי ההבעה בפנים (בדומה לפעולת הבוטולינום טוקסין) ועל ידי כך להפחית קמטי הבעה, לחסום פעילות של אנזימים המפרקים את הקולגן והאלסטין, ולשמש כנשאים המחדירים לעור רכיבים קוסמטיים חשובים.
פיטו-אסטרוגנים ופיטו-סטרואידים: המבנה והתכונות של האסטרוגנים הצמחיים הוכחו כדומים מאוד לאלו של האסטרוגן הטבעי בגוף, ובדומה לו, הם מאפשרים להחזיר לעור את האיזון, להעלות את רמת הלחות בעור, לשפר משמעותית את גמישות ומרקם העור, למצק את העור ולהפחית קמטים וקמטוטים.
חומצות אמינו חיוניות – חומצות אמינו הידועות ביכולתן לתמוך בתיקון רקמות והעלאת סינתזת הקולגן והאלסטין, הפועלים למיצוק עור הפנים, מעודדים תהליכים ביו כימיים  בשכבות העור העמוקות ומסייעים במילוי קמטים עמוקים, מראה לחיים שקועות והידוק קווי המתאר של ועור הפנים.
חומצה היאלורונית – מרכיב טבעי המבוסס על חלבונים סוכריים שמיוצר בשכבת הדרמיס. לחומצה ההיאלורונית יכולת גבוהה לספיחה ולאגירת נוזלים, ועל ידי כך היא מספקת לעור לחות, נפח ורכות, ממצקת ומצמצת את מראה הקמטים.
ויטמין C  – מלבד יכולתו המוכחת להגן על העור מפני הנזקים ההרסניים של קרינת השמש ואף לשקם נזקים אלו, ויטמין זה נמצא כאפקטיבי במיוחד בהשפעתו על אנזימי התיקון של העור, ונמצא כי הוא מעודד את ייצור הקולגן ואף מוביל לשזירה מחדש של סיבי הקולגן, ומעניק גוון אחיד ובריא לעור.
ויטמין E – אף הוא נוגד חמצון עוצמתי, הפועל לצמצום נזקי קרינת השמש, חיוני לשיפור רמת הלחות ולחידוש העור.באדיבות מירב בן יקר, מנהלת מחלקת הדרכה חברת HL
לשינויים הגופניים המתרחשים בגיל המעבר יש השפעה משמעותית על העור. שינויים אלה מתרחשים במספר רמות, החל בעצמות ובשרירים התומכים בעור, וכלה בעור עצמו. למרבה המזל, תודות לטכנולוגיות האסתטיות המתקדמות, יש הרבה מה לעשות כדי להרגיש ולהיראות טוב יותר. מירב בן יקר, מנהלת מחלקת הדרכה חברת HL מעניקה 10 טיפים:
1.      בחרי תכשיר לחות איכותי – פרט למים, קרמי לחות איכותיים מכילים גם מרכיבים נוספים ומתוחכמים, המחדירים את המים לעור וגורמים לספיחתם ולהחזקתם בעור. לדוגמה, החומצה ההיאלורונית, המשמשת כמעין ספוג הסופח את המים ומחזיק אותם בעור. ללא חומרים אלה, מריחת קרם הלחות דומה למריחת מים על העור. המים מתנדפים מהעור ואף מושכים איתם מים נוספים שנמצאים בעור, וכך עלולים לייבשו עוד יותר. רכיבים נוספים שכדאי להקפיד שיהיו בקרם הלחות הם חומצות אמינו, פפטידים – הפועלים לליחוח ולמיצוק העור, ופיטו-סטרולים, שגם הם עוזרים להחליק את העור, להעניק לו לחות ולשפר את גמישותו.
2.      הקפידי למרוח את תכשיר הלחות לפחות פעמיים ביום – בבוקר ובערב. במידת האפשר, רצוי למרוח גם פעם נוספת באמצע היום.
3.      מתחת לקרם הלחות, הקפידו להשתמש בסרום – הסרום הוא תמצית מרוכזת העשירה ברכיבים פעילים, והוא מהווה בסיס טוב לספיגת קרם הלחות הנמרח מעליו. רצוי שהסרום שתבחרי יכיל רכיבים ממצקים, רכיבי לחות וויטמינים נוגדי חמצון כמו ויטמין C
4.      השתמשי בתכשיר קוסמטי המכיל פיטו-אסטרוגנים – הירידה בהפרשת האסטרוגן בגיל המעבר, המובילה להפחתה בייצור הקולגן והאלסטין , היא גורם מרכזי להופעת הקמטים ולירידה בטונוס העור. תכשירי הקוסמטיקה המבוססים על אסטרוגנים צמחיים, שהמבנה והתכונות שלהם הוכחו כדומים לאלו של האסטרוגן הטבעי בגוף, מאפשרים להחזיר לעור את האיזון, להפחית קמטים וקמטוטים ולשפר את מוצקות העור.
5.      נסי גם תכשיר המכיל רטינול – רטינול, שהוא נגזרת של רטין A, מאיץ את התחדשות תאי האפידרמיס ומעודד יצירת קולגן. כתוצאה מכך, בשימוש יומיומי לאורך מספר חודשים, הוא מוביל לירידה נראית לעין בעומק הקמטוטים, להפחתת כתמי הפיגמנטציה ולמראה עור צעיר יותר, ואף מסייע למנוע היווצרות קמטוטים ונזקי עור חדשים.
6.       בקשי מהקוסמטיקאית טיפול פילינג תקופתי – פילינג בינוני ושטחי עם חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות יכול להתאים במיוחד בגילאי 50 פלוס, שבהם ברוב המקרים עדיין אין צורך בניתוח מתיחת פנים –
להעניק שיפור משמעותי במראה העור, לסייע בשיפור גוון העור ומרקמו, בתיקון נזקי שמש ולעכב את היווצרות הקמטים.
7.      הפיגמנטציה מתגברת? השתמשו בתכשירים המכילים חומצה קוג'ית וארבוטין – רכיבים פעילים טבעיים אלו מעכבים את תהליך יצירת המלנין ושימוש קבוע בתכשירים המכילים אותם מביא להבהרת העור ולשיפור משמעותי במצב הכתמים.
8.      אל תשכחו את אזור הצוואר – העור באזור זה דומה מאוד לעור שמסביב לעיניים. הוא דק ועדין יותר ומתקמט מהר יותר מעור הפנים. לכן, הקפידו על טיפוח יומיומי של עור הצוואר, ובעיקר על ליחוח העור.
9.      הקפידי במיוחד להגן על העור מפני השמש – בגילאי 50 פלוס, נזקי השמש, כגון כתמים ופיגמנטציה, כבר ניכרים בעור. לכן, חשוב במיוחד להקפיד למנוע נזקים נוספים. על פי הנחיות ה-FDA, חשוב לוודא שהתכשיר שאתן בוחרות הוא בעל מקדם הגנה ( (SPFשל 15 לפחות, ומספק הגנה מפני שני סוגי הקרינה המסוכנים – UVA ו-UVB.

10.  הקפידי לשתות מספיק מים – המים נחוצים לתפקוד כל הרקמות ומערכות הגוף, וגם לשמירה על מראה עור צעיר וחיוני. על פי המכון לרפואה של האקדמיה האמריקנית למדעים, כמות הנוזלים שלה זקוקות נשים בגיל המעבר ואילך עומדת על כ-2.5-2.7 ליטר ליום. הכמות הזו כוללת מים, משקאות אחרים ונוזלים מהתזונה, כשרצוי שכמות המים תהיה כ-60% מכלל הנוזלים. כלומר – לפחות כ-1.5 ליטר מים ביום.

באדיבות מירב בן יקר, מנהלת מחלקת הדרכה חברת HL
אזור ה-Y – החלק התחתון של הפנים (כולל הסנטר, הלסת והצוואר)  - הוא אחד האזורים הראשונים המסגירים את הגיל. גם כשעור הפנים מטופח, העור הרפוי והצנוח באזור הזה תורם למראה מבוגר יותר ומוסיף לנו שנים. למרות זאת, חלק גדול מהנשים נוטות להזניח דווקא את האזור הזה. מה מאפיין את אזור ה-Y, מדוע העור בו נוטה לצנוח ולהתקמט מוקדם יותר, מאיזה גיל כדאי לטפל בו, ומהם הרכיבים החשובים בטיפוחו?
כל זאת ועוד, מסבירה מירב בן יקר, מנהלת מחלקת הדרכה חברת HL-
הצניחה, הרפיון, הקמטים והמראה המבוגר המאפיינים את  אזור ה-Y מתחילה בגילאי 40-50, ואחראים לכך מספר גורמים:
·         ירידה בייצור הקולגן והאלסטין – הירידה ההדרגתית בייצורם של שני חלבוני עור אלו, האחראים למוצקותו ולגמישותו של העור, היא תוצאה ישירה של ההפחתה בייצור ההורמונים הנשיים המתחילה בגיל המעבר. תהליך זה אינו פוסח כמובן על אזור ה-Y ותורמים לצניחה ולהופעת הקמטים.
·         כמות מופחתת של שומן תת-עורי – העור באזור הצוואר דומה מאוד לעור באזור העיניים. הוא דק ועדין יותר מעור הפנים ומאופיין בהרבה פחות בלוטות חלב ושכבת שומן תת-עורית. לכן, הוא נוטה להתקמט מוקדם יותר. לכך תורמת רבות הירידה בכמות השומן העורי שמתרחשת עם השנים, כתוצאה מהשינויים ההורמונליים והביוכימיים.
·         ירידה בכמות החומצה ההיאלורונית – עם ההתבגרות, פוחת בעור ייצור החומצה ההיאלורונית  - שלה יכולת גבוהה לספיחה ולאגירת נוזלים. כתוצאה מכך, פוחתת יכולת שימור המים בעור והנטייה לקמטים בעור הצוואר גוברת. 
·         כוח המשיכה – שגם הוא, עם השנים תורם לרפיון ולצניחה של החלק התחתון של הפנים ושל עור הצוואר.
·         ספיגה של עצם הלסת – עם השנים, עצם הלסת, המגדירה את הזווית התחתונה של הפנים, נספגת. כתוצאה מכך, הזווית של הלסת התחתונה הולכת ונעלמת, והרקמות הרכות שעצם הלסת תומכת בהן צונחות מטה.
·         צניחה של שריר הפלטיסמה – עם השנים, שריר הפלטיסמה – השריר ש"מחזיק" את שכבות הצוואר העמוקות במקומן ומעניק מבנה לצוואר, מאבד מגמישותו ונמתח בהדרגה עד שהופך לדק וחלש מאוד. כתוצאה מכך, הוא מושך עמו את עור הצוואר כלפי מטה.
·         שוכחים למרוח מסנן קרינה – קרינת השמש איננה פוסחת על אזור ה-Y, החשוף אליה. למרות זאת, חלק גדול מהאנשים שוכחים למרוח קרם הגנה על אזור זה, ובמיוחד על עור הצוואר, ומותירים אותו חשוף לקרינה ולפגעי הרדיקלים החופשיים.
בשנים האחרונות פותחו בתחום הכירורגיה הפלסטית לא מעט טכנולוגיות חדשות לטיפול באזור ה-Y. ואולם, לצד טכנולוגיות אלו, גם לעולם הקוסמטיקה יש לא מעט טיפולים חדשניים להציע, המבוססים על מרכיבים אפקטיביים ומספקים פתרונות למגוון הבעיות המאפיינות את האזור הזה. יש לזכור שלצד העובדה שאזור ה-Y זקוק לטיפוח מתמיד ולחומרים פעילים שיעודדו ייצור מרכיבים צעירים יותר בעור, הרי שהעור באזור זה, ובפרט באזור הצוואר, גם רגיש יותר לחומרים פעילים וסבילותו אליהם נמוכה יותר, כך שהוא עלול לסבול בקלות רבה יותר מתופעות לוואי כגון גירוי יתר, אדמומיות וצריבה. לכן, חשוב לבחור בתכשירים מתאימים.

מה צריכה לכלול שגרת הטיפוח של אזור ה-
Y ומהם הרכיבים החשובים בטיפול באזור זה?

קרם צוואר – בראש ובראשונה, חשוב להשתמש בקרם ייעודי לאזור הצוואר והמחשוף, שימצק את העור באזור רגיש זה וישקם את מבנהו. קרמי צוואר איכותיים, כמו למשל, קרם מיצוק למתאר הצוואר מסדרת "פרפקט טיים" של מעבדות
HL, מכילים מספר רכיבים החיוניים לשיקום אזור זה:
·         חומצה היאלורונית –  כדי להחזיר לעור את יכולת שימור המים. החומצה ההיאלורונית משמשת כמעין ספוג הסופח את המים ומחזיק אותם בתוך העור. על ידי כך, היא מספקת לעור לחות, רכות ונפח, ומסייעת למצק אותו ולצמצם את מראה הקמטים.
·         ליפו-פפטידים – רכיבים אלו, המשמשים כיום בתכשירי קוסמטיקה חדשניים, פועלים בדרכים מתוחכמות להשגת מספר מטרות החשובות במיוחד באזור ה-Y, בהן עיכוב מתווכים עצביים הגורמים להתכווצות שרירי ההבעה (בדומה לפעולת הבוטולינום טוקסין), חסימה של אנזימים מפרקי קולגן, איתות לתאי העור להגביר את הייצור של קולגן ורכיבים מבניים אחרים בעור והמרצה של מחזור הדם. על ידי כך, הם תורמים למיצוק העור, לצמצום הקמטים הקיימים ולהפחתה בהיווצרות קמטים חדשים באזור הצוואר. קרם מיצוק למתאר הצוואר של מעבדות HL לדוגמה, מבוסס על שילוב של פפטידים ורכיבי לחות, בהם מטריקסיל, Serilesine; ואת תרכובת הפפטידים והפוליסכרידים Lipormoist 2036, המופקת בטכנולוגיה ייחודית. תרכובת זו מלחחת, מרככת וממצקת את העור, כשהיא מספקת תוצאות מידיות וארוכות טווח.
·         מרכיבים שומניים – כדי להחזיר לעור הצוואר את השומן שאבד לו. מרכיבים כמו חמאות מורו-מורו וקפואסו פועלים לאיזון פעילות השומנים בעור וגם לשיפור רמת הלחות בעור.

סבון או תכשיר ניקוי עדין - חשוב מאוד להימנע מסבונים בעלי PH בסיסי, שעלולים לייבש עוד יותר את העור באזור עדין זה. במקומו, מומלץ להשתמש בסבון או קלינזר עדין, שיכיל מרכיבי לחות, כגון אוריאה, שמלבד העובדה שהיא מבצעת פילינג עדין המחדש את העור, יש לה גם יכולת מעולה להחזקת מים; סודיום לקטאט, שהוא אחד מגורמי הלחות הטבעיים בעור (NMF). הסבון העדין לניקוי יסודי של העור מסדרת "פרפקט טיים" של HL מכיל רכיבים אלו, וכן תמצית רימונים, הפועלת נוגד חמצון ונוגד דלקת עוצמתי, משפרת את מרקם העור ומעודדת את התחדשותו.
מסנן קרינה – מעבר לתכשירים הייעודיים לצוואר, מסנן קרינה הוא המרכיב החשוב והמוכח ביותר למניעת הזדקנות מוקדמת של העור, שחלק מכריע ממנה נגרם על ידי קרינת השמש. לכן, חשוב להשתמש בתכשיר בעל מקדם הגנה של 15 SPF לפחות ולהקפיד למרוח אותו מדי יום גם על הצוואר והעורף ולא רק על הפנים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

פיצריה אותנטיקה - הפתעה קולינרית בשכונה בנס ציונה.

והפעם יצאנו לבדוק מקום קטן ונחמד במרכז מסחרי האירוס שברחוב היקינטון 6 בנס ציונה,  פיצריה אותנטיקה - מפתיעה בטעמים, במנות , בקינוחים  ובמק...