יום שבת, 23 ביוני 2018

מיין באזאר מארחים את האמן מקס רינקה-ארץ ציורי הקיר!

חמישי, ערב מונדיאל ואנחנו במיין בזאר של אביעד ועומרי בשוק הפשפשים שביפו, ליתר דיוק ברחוב עולי ציון 7 בסמטה מצויירת וצבעונית להפליא שאייר מקס רינקה, אז מה הקשר בין מיין בזאר למקס רינקה? יש קשר מסתבר.
אביעד ועומרי, הבעלים של מיין בזאר פתחו לפני 6 שנים את המקום, הרעיון שעמד מאחורי מיין בזאר היה לפתוח ברשכונתי, מאחר והברים האחרים פונים לקהל הרחב, מיין בזאר פונה ל"שכונתיים" ,אביעד ועומרי הם יפואיים כבר 10 שנים. הם מספרים שמקס עורך תערוכה בפנים והוא זה שצבע כאן את כל הציורים , כן אנשים עוצרים כאן להצטלם כי הרקעים פשוט מהממים, בעוד הוא מדבר אני קולטת צעירה נשענת על הקיר לצילום..
במיין בזאר מכינים את הקוקטיילים היחודיים ממגוון תבלינים, טרגון, זעתר,אניס,זרעי כוסברה למון גראס ועוד, יש כאן שילובים של אלכוהול שלא תמצאו במקום אחר.
החומוס הוא מתכון של אביעד והוא מוגש כאן במיין בזאר כבר 3 שנים, לקח לו להגיע לרמת החומוס הזו כמה חודשים טובים..והוא אכן מצויין.
מיין בזאר הוא לא העסק היחידי שברשותם, גם  דוכן מיצים טבעיים מעבר לפינהבר בריאות בצפון ת"א ואפילו פרחים.
התערוכה של מקס היא התערוכה  השניה שהם מציגים כאן, וזו מוקדשת למקס שהחייה בציורים שלו את הסמטה, ואם תרצו לדעת אז שנתיים וחצי לקחו למקס לצייר אותה ועכשיו היא מרהיבה ומזמינה.אה..והקשר למקס? מקס עבד פעם במטבח של מיין בזאר , אז אביעד ועומרי מפרגנים.

לחיים!אביעד ועומרי ממיין בזארהקוקטיילים היחודיים של הברנהננו מתפריט קליל וטעים במיוחד
לחמג'וןעלי גפן חמים וטחינה

מגוון קלויים פיצה מרגריטה

סלט רענן וטחינהלבאנה ופיתות חמות


כריכי בשר עם לחם פריך וקריספי 
נשנשת


שוטים של וודקה

החומוס המפורסם של אביעד
ואבטיח לקינוחושום מילה על זגורי אמפריה.. (הוא מקסים!)


מונדיאל ברקע וגם להקת "מסטרינה" שהנעימה לנו את הערב ואז הלכנו לפגוש את מקס והציורים בסמטה


מקס רינקה – הצהרת אמן

האמנות שלי מתבססת על ניגודיות רעיונית וחזותית בין שני שדות מתוכם אני שואב את עולם הדימויים שלי. הראשון כולל את התרבות העכשווית והמדיה החברתית שמשפיעים באופן מאסיבי על האדם ומזינים אותו באסתטיקה סינתטית ושטוחה. השדה השני מגיע מתת-התרבות ״גרפיטי״, אשר מתרכז בביטוי חופשי פורץ גבולות, לפעמים באופן בוטה ואגרסיבי שנוגד מבחינה עקרונית את התרבות העכשווית.
בתהליך היצירה שלי, אני אוסף דימויים מתוך עולם המדיה החברתית שמייצגים את תרבות הצריכה העכשווית ואת הסטנדרטים החברתיים שהיא מציבה מבחינת אופנה, מיתוג ועוד. אני משלב אותם עם דימויים המושפעים מהחוצפה והביטוי החופשי המחוספס והאגרסיבי שהתפתח מהתת תרבות בכך שרצה להתבדל מהכלל.
בעזרת אותם דימויים אני מרכיב קומפוזיציות שמייצרות ניגודיות בין אסתטיקה טכנית ושמרנית, לצד אסתטיקה אגרסיבית וחופשית יותר, תוך שמירה על הרמוניה בין השניים.
תהליך היצירה מתחיל מעבודה בסטודיו וכולל שימוש בנייר, הדפסי זירוקס, טושים, עטים ודיו. 
לאחר מכן אני מייצר רפליקה של אותם דימויים במרחב הציבורי על פני משטחים גדולים כגון דלתות ברזל, קירות בטון, זכוכית ופלסטיק, ומשתמש בטכניקה של צבעי ספריי וצבעים אקריליים.

הגלריה מציגה תערוכת יחיד וראשונה של מקס רינקה – אמן ומעצב צעיר. מקס מציג ציורים ועבודות גרפיטי בהשראת תרבות המדיה העכשווית והחברתית בשילוב תרבות "Underground" שפורצת גבולות מקובלים בתרבות המדיה עצמה. 

גלריית "מיין באזאר" שוכנת בין סמטאות מרכזי הקניות של שוק הפשפשים ומציגה לראשונה תערוכות של אמנים, מעצבים תעשייתיים, מעצבי תכשיטים, ציירי רחוב ומאיירים. הגלריה בבעלות אביעד מאיה ועומרי רבינוביץ', חברי ילדות, שהקימו את "מיין באזאר" – בר-מסעדה בלב יפו לפני כשש שנים.מקס אמר שזה בדיוק החדר שלו שנראה כאן אחד לאחד


אהבנו את הרקע..


עוד קצת מהאיורים המיוחדים של מקס


מיין באזאר 


אין כמו יפו בלילות
מיין באזאר עולי ציון 7 יפו
כיף של מקום.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

פיצריה אותנטיקה - הפתעה קולינרית בשכונה בנס ציונה.

והפעם יצאנו לבדוק מקום קטן ונחמד במרכז מסחרי האירוס שברחוב היקינטון 6 בנס ציונה,  פיצריה אותנטיקה - מפתיעה בטעמים, במנות , בקינוחים  ובמק...